Aplikácia botulotoxínu je minimálne bolestivá. Lekár používa veľmi tenkú ihlu na vpichnutie látky do tvárového mikrosvalu, ktorý spôsobuje vrásky alebo nežiaduci výraz tváre. Bezprostredne po ošetrení môže byť koža mierne začervenaná a opuchnutá. Tieto účinky zmiznú asi po hodine.

Botulotoxín alebo „klobáskový jed“ je látka produkovaná baktériou Clostridium botulinum. Spočiatku bol používaný v oftalmológii a neurológii. Zistilo sa, že toxín by mohol byť použitý k zmenšeniu vrások a zastaveniu potenia. Množstvo aplikovanej látky v estetickej dermatológii je 1000 krát nižšia, ako je dávka toxická. Skutočný účinok botulotoxínu spočíva v blokáde nervového zakončenia ,,sval je denervovaný“ a bez nervových impulzov nemôže mať vplyv na okolie. Je prakticky „zmrazený“, aj keď postupom času je sval opäť ovplyvniteľný nervovými impulzmi. Účinok botulotoxínu nie je trvalý. Účinok pretrváva 3- 9 mesiacov.

Mesobotox

Injekčná aplikácia mezobotoxu nie je na Slovensku veľmi známa a rozšírená. Tento trend prichádza k nám zo zahraničia.

Mesobotox je zriedený roztok botulotoxínu typu A. Používa sa na pozdvihnutie tvaru obočia, pre dosiahnutie mladistvého vzhľadu, zmäkčuje záhyby alebo jemné vrásky na lícach, medzi nosom a ústami, odstraňuje pokrčenú bradu a dokáže ovplyvniť zjemnenie záhybov na krku.

Efekt mesobotoxu je dočasný a pre dosiahnutie dlhodobého efektu je potrebné ho opakovať ako náhle sa linky a vrásky vrátia do ich prirodzeného stavu, ktorý je zvyčajne po štyroch až piatich mesiacov po aplikácii. Avšak, bolo preukázané, že mesobotox zlepšuje a zvyšuje účinok ostatných aplikácií, ako sú výplne (kyselina hyalurónová) a plastické operácie. Uvoľnením základných svalov, mesobotox pomáha pri získavaní hladších textúr spolu s inými terapiami.

Botulotoxín
konzultácia 30,00 €
jedna lokalita (nos) 60,00 €
jedna lokalita (čelo alebo oči alebo glabela alebo brada) 100,00 €
dve lokality (čelo alebo oči alebo glabela alebo brada) 190,00 €
tri lokality (čelo alebo oči alebo glabela alebo brada) 280,00 €
mesobotox – Nefertiti lift (oblasť krku) 250,00 €