Dracula therapia, alebo terapia S3 či PRP patrí medzi novinky v anti-agingu.

Názov terapie je skrátený pre Samo stimulačné sérum kožnej terapie, ktorá bola predstavená francúzskym lekárom, Danielom Sisterom.
Myšlienka je taká, že odoberiete pacientovi jeho vlastnú krv, separujete ju a po pridaní vitamínov a aminokyselín je obohatené krvné sérum injektované späť do tváre pacienta.
Dr. Sister tvrdí, že toto sérum má schopnosť stimulovať renováciu DNA, hojí jazvy a robí suchú, scvrknutú, vráskavú a zašedlú pokožku prirodzene mladšou.

Aj keď S3 pôsobí zvláštne, má prekvapivo veľmi veľký lekársky pôvod. Viac než dve desaťročia používajú zubári pacientovo vlastné krvné sérum na samo regeneráciu ďasien. Niekoľko štúdii v U.S. indikuje, že injektovaná plazma krvných doštičiek môže viesť k rýchlejšiemu zotavovaniu športovcov. Sérum je bohaté na rastové faktory, prírodné proteíny, ktoré sú schopné zosilniť proces hojenia a zvrátiť poruchy v tele.

Metóda sa vyvinula z autohemoterapie, teda z liečby vlastnou krvou, ktorá sa už tridsať rokov využíva na zvyšovanie imunity chorého človeka, ale aj v chirurgii, traumatológii a ortopédii.
Dracula Therapia je vhodná aj na vyrovnávanie atrofických, teda vpadnutých jaziev – najmä takých, ktoré vznikajú u mladých ľudí po akné na tvári, krku či pleciach.

Injekcie so vzácnym sérom podobne účinkujú aj na strie. Drobné trhlinky na koži vedia poriadne strpčiť život najmä ženám po pôrode alebo ľuďom, ktorí v detstve rýchlo vyrástli. Objavujú sa najmä na bruchu, chrbte, prsníkoch, ale aj na iných častiach tela. Časom síce mierne vyblednú, opticky sa zmenšia, ale nikdy sa celkom nestratia.

Injekcie s obohatenou plazmou fungujú aj na vyhladzovanie jemných povrchových vrások (nenahrádza výplň pomocou kyseliny hyalorónovej). Procedúru je vhodné opakovať asi 3-4 krát v sedem až desaťdňových intervaloch. Pleť sa potom rozjasní, napne, vrásky sa vyhladia, pretože sa regeneruje najmä kolagén v nej.

Plazma nie je náhrada výplní na báze kyseliny hyalurónovej, nedodává objem, ale vďaka aktivácii kožných buniek dochádza k celkovej regenerácii pokožky a prirodzenému liftingovému efektu pomocou vlastných buniek.

Dracula Terapia
konzultácia 30,00 €
tvár 150,00 €
krk 60,00 €
dekolt 130,00 €
tvár + krk 190,00 €
tvár + dekolt 210,00 €
tvár + krk + dekolt 250,00 €