Pigmentácie môžu vznikať po zápalových stavoch kože, na hormonálnom podklade, po kožných chorobách, môže však ísť aj o starecké škvrny alebo pehy. Existujú viaceré metódy odstraňovania týchto pigmentových škvŕn, ako napríklad hormonálnymi bieliacimi krémami, chemickým peelingom, mezoterapiou zameranou na bielenie, no zatiaľ najmodernejšou a najúčinnejšou metódou je použitie intenzívneho pulzného svetla a laseru.

Chemický peeling:

Cieľom chemického peelingu je povrchové omladenie pleti vedúce k jej prejasneniu, zosvetleniu a jemnému vypnutiu. Toto ošetrenie je vhodné na povrchovú pigmentáciu. Pre dosiahnutie lepšieho výsledku kombinujeme chemický peeling s intenzívnym pulzným svetlom.

Mezoterapia:

Injekčná metóda, pomocou ktorej do postihnutej lokality vpichujeme účinné látky, ktoré napomáhajú odbúravať nadbytočný pigment

Intenzívne pulzné svetlo:

Zákrok trvá niekoľko minút a je bezbolestný. Pacient pociťuje iba mierne štipnutie v mieste impulzu. Po zákroku nie je potrebné domáce ošetrenie, je možné okamžité pokračovať v naplánovaných aktivitách. Tiež veľkou výhodou tohto ošetrenia je nastavenie na hlbšie vrstvy kože, v ktorých môže byť pigmentácia umiestnená. Pre dosiahnutie lepšieho výsledku kombinujeme chemický peeling s intenzívnym pulzným svetlom.

CO2 laserový resurfacing:

Veľmi efektívne ošetrenie, pri ktorom vieme presne nastaviť hĺbku prieniku do kože a tým sa efektívne zbaviť nežiadúcej hyperpigmentácie. Dochádza k odpareniu vrchnej vrstvy kože, čo si vyžaduje hojenie v rozmädzí 3-7 dní a to v závislosti od typu kože.

Najlepšie výsledky dosahujeme ak kombinujeme viaceré ošetrenia. Tieto kombinované ošetrenia sú cenovo zvýhodnené.

Ošetrenie sa odporúča absolvovať v jesennom a zimnom období a je dôležité ošetrovanú pokožku chrániť pred slnečným žiarením prípravkami s najvyšším ochranným faktorom.

Odstraňovanie pigmentových škvŕn
konzultácia 30,00 €
celá tvár 160,00 €
brada 70,00 €
horná 55,00 €
lícová 80,00 €
1 pigmentová škvrna do 5cm² 60,00 €
mezoterapia 1ml od 95,00 €
celá tvár laserový resurfacing 400,00 €