Aká je liečba chrápania a apnoe pomocou NightLase?
NightLase predstavuje patentovaný, rýchly, neivazívny a šetrný spôsob zvýšenia kvality pacientovho spánku. NightLase zmierňuje účinky spánkového apnoe a znižuje amplitúdu chrápania použitím lasera Fotona. Pri tomto ošetrení nie je nutná anestéza.

Ako funguje ošetrenie pomocou NightLase?
Počas liečby NightLase laserové svetlo zahrieva tkanivo a spôsobuje jeho napínanie, čo má za následok utlmenie zvuku pacientovho chrápania a zmiernenie vplyvu spánkového apnoe. V tomto režime laser umožňuje prienik tepla cez povrch do vnútra tkaniva, bez poškodenia alebo nežiaducich účinkov. Metóda je dostatočne jemná pre použitie na citlivé tkanivo v ústach, ale dostatočne silná, aby poskytla klinicky účinné zahriatie.

Celá procedúra sa vykonáva v dvoch jednoduchých krokoch:

Krok 1: Predpríprava

Predhriatie tkaniva laserovým svetlom.

Krok 2: Posilnenie tkaniva

Laserové svetlo posilňuje tkanivo.

Kompletný priebeh liečby NigthLase pozostáva zo štyroch a viac samostatných sedení s odstupom cca 14 dní. Bolo preukázané, že finálny výsledok liečby trvá až jeden rok. Keď si pacienti alebo ich blízki všimnú, že sa účinok postupne zoslabuje, je možné liečbu zopakovať.

Vysvetlenie: Syndrom spánkového apnoe (apnoe, apnoická pauza) je chorobný stav, pri ktorom dochádza k opakovanému, nekontrolovanému zadržaniu dychu (apnoickej pauze) po určitý časový interval. Ten je sprevádzaný poklesom saturácie krvi kyslíkom (cyanózou) alebo i bradykardiou.

Night Lase
konzultácia 30,00 €
1 ošetrenie 120,00 €