Inkontinencia moču je stav, keď dochádza k nechcenému samovoľnému úniku moču. Tento problém trápi mnoho žien vo všetkých vekových kategóriách. Všeobecným omylom je predstava, že inkontinencia postihuje iba staršie ženy. Nie je tomu však tak. Trpia ňou dokonca aj vrcholové športovkyne, či mladé matky po pôrode.

Inkontinencia moču je závažný problém zaťažujúci pacienta nielen z hygienického hľadiska, ale aj zo zdravotného a má priamy dopad na jeho kvalitu života.

Dlhodobé neriešenie tejto situácie môže viesť ku zníženiu spoločenských, pracovných ako aj osobných aktivít pacienta a to tiež s možným následným vplyvom na jeho duševný stav (nespavosť, depresie, pocit izolácie od spoločnosti..)

Rizikovými faktormi vzniku inkontinence sú:

– oslabenie svalov panvového dna – pôrody, vyšší vek, pokles hladiny estrogénov u žien v menopauze, obezita, namáhavá práca

– stavy po operáciách a úrazoch v oblasti zvierača močovej trubice

Inkontinencia je vo veľa prípadoch dobre liečiteľná. Najväčšou prekážkou často krát býva ostych a strach z vyhľadania odbornej pomoci.

Vďaka postupu modernej medicíny prinášame jednoduché a rýchle riešenie pre inkontinenciu moču u žien. Je ňou prelomové ambulantné neinvazívne ošetrenie bez potreby anestézy, rezu a rekonvalescencie- IncontiLase