Potenie je pre človeka prirodzená vec, no nadmerné potenie po celom tele alebo len v niektorých oblastiach môže veľmi negatívne ovplyvňovať náš sociálny život. Môže znečistiť vaše oblečenie a vaše sociálne interakcie môžu byť zložité a nepríjemné.

Zvýšené potenie môže byť spôsobené niektorými metabolickými, neurologickými ochoreniami, alebo môže byť systematické. Avšak, väčšina prípadov trpiacich nadmerným potením sa prejavuje u jedincov, ktorí sú skôr zdraví. Dva obyčajné spúšťače tejto poruchy sú teplo alebo silné emócie. Avšak, ako náhle dôjde k nadmernému poteniu, trpiaci má tendenciu potiť sa skoro stále, bez ohľadu na nálady, bez ohľadu na počasie.

Ak trpíte nadmerným potením, určite sa budete zaujímať o spôsoby liečby.
Keď už antiperspiranty nedokážu eliminovať nadmerné potenie v podpazuší, môže pomôcť botulotoxín.

Botulotoxín je neurotoxín, ktorý pomáha redukovať výrazné potenie v podpazuší. Účinnosť botulotoxínu je v tom, že dočasne blokuje chemické signály, ktoré stimulujú potné žľazy. Keď potné žľazy neprijímajú chemické signály, ťažké potenie sa zastaví. Botulotoxín dosiahne, že dočasne zastaví produkciu nadmerného potenia v ošetrenom mieste.

Ďalším profesionálnym riešením je použitie mikroihličkovej frakčnej rádiofrekvencie SECRET. ošetrenie nadmerného potenia v podpazuší pomocou SECRET mikroihličkovej frakčnej rádiofrekvencie patrí medzi najúčinnejšie nechirurgické prístrojové ošetrenia. Efektívnosť účinnosti bola preukázaná viacerými klinickými štúdiami.

Profesionálne riešenie nadmerného potenia pozrite TU