Ošetrenie

Botox

Aplikácia Botoxu, ktorý je obchodné meno pre botulínový toxín typu A, je estetický postup používaný na zmiernenie vrások a línií tváre tým, že dočasne oslabuje svaly, ktoré spôsobujú tieto vrásky. Tento postup je často vykonávaný dermatológmi alebo špecialistami na estetickú medicínu a je dôležité, aby ho vykonal odborník s príslušným vzdelaním a skúsenosťami. Nižšie sú kroky, ktoré zahrňujú aplikáciu Botoxu:

 1. Konzultácia: Pred aplikáciou Botoxu je dôležité absolvovať konzultáciu s odborníkom. Počas konzultácie môžete diskutovať o svojich cieľoch, očakávaniach a oblastiach tváre, ktoré chcete ošetriť. Odborník vás bude tiež informovať o možných rizikách a výhodách Botoxu.
 2. Označovanie oblastí: Počas postupu lekár označí miesta, kde budú aplikované injekcie Botoxu. Tieto miesta sa zvyčajne nachádzajú v oblastiach, kde svaly spôsobujú vrásky, napríklad medzi obočím, okolo očí (v okolí tzv. vrabčích línií) a na čele.
 3. Aplikácia Botoxu: Lekár použije tenkú ihlu na injekciu Botoxu do svalov v označených oblastiach. Botox potom blokuje signály nervov svalom, čím dočasne oslabuje tieto svaly a znižuje tvorbu vrások.
 4. Počiatočný výsledok: Po aplikácii Botoxu nebudete okamžite vidieť konečný výsledok. Môže trvať niekoľko dní až týždňov, kým sa vrásky začnú postupne zmenšovať.
 5. Kontroly a dodatočné ošetrenia: Môže byť potrebné navštíviť lekára na dodatočné ošetrenia, aby sa udržal výsledok. Účinok Botoxu nie je trvalý, a preto sa musí pravidelne obnovovať.

Je dôležité mať na pamäti, že Botox je liek, ktorý by mal byť podávaný odborne kvalifikovaným lekárom. Pred zvážením aplikácie Botoxu je dôležité dôkladne zvážiť riziká a výhody a konzultovať so skúseným odborníkom na estetickú medicínu.

Aplikácia botulotoxínu je minimálne bolestivá. Lekár používa veľmi tenkú ihlu na vpichnutie látky do tvárového mikrosvalu, ktorý spôsobuje vrásky alebo nežiaduci výraz tváre. Bezprostredne po ošetrení môže byť koža mierne začervenaná a opuchnutá. Tieto účinky zmiznú asi po hodine.

Botulotoxín alebo „klobáskový jed“ je látka produkovaná baktériou Clostridium botulinum. Spočiatku bol používaný v oftalmológii a neurológii. Zistilo sa, že toxín by mohol byť použitý k zmenšeniu vrások a zastaveniu potenia. Množstvo aplikovanej látky v estetickej dermatológii je 1000 krát nižšia, ako je dávka toxická. Skutočný účinok botulotoxínu spočíva v blokáde nervového zakončenia ,,sval je denervovaný“ a bez nervových impulzov nemôže mať vplyv na okolie. Je prakticky „zmrazený“, aj keď postupom času je sval opäť ovplyvniteľný nervovými impulzmi. Účinok botulotoxínu nie je trvalý. Účinok pretrváva 3- 9 mesiacov.

Mesobotox

Mezobotox, známy aj ako „baby Botox“ alebo „microneedle Botox,“ je estetický postup, ktorý kombinuje dve populárne metódy: mezoterapiu a botox. Tento postup sa vykonáva za účelom zlepšenia vzhľadu pleti a zmierňovania vrások.

Princíp mezobotoxu zahrňuje nasledujúce kroky:

 1. Mezoterapia: Začína sa mezoterapiou, čo je postup, pri ktorom sú do pokožky aplikované mikroinjekcie obsahujúce vitamíny, minerály, peptidy a ďalšie užitočné látky. Tieto mikroinjekcie majú za cieľ zlepšiť hydratáciu pokožky, stimulovať tvorbu kolagénu a obnoviť jej zdravý vzhľad.
 2. Botox aplikácia: Potom sa aplikuje botox v nízkych dávkach. Na rozdiel od tradičného Botoxu sa botox pri mezobotoxe používa vo veľmi jemných a rozptýlených injekciách, čo vedie k subtilnejšiemu účinku. Cieľom je znižovať svalovú aktivitu a zlepšiť vzhľad vrások, pričom sa minimalizuje „zmrazenie“ tváre.

Výsledkom mezobotoxu je zvyčajne jemná redukcia vrások a zlepšenie textúry pokožky, pričom sa zachováva prirodzený vzhľad tváre. Tento postup je často vyhľadávaný ľuďmi, ktorí preferujú menej výrazný účinok Botoxu a cítia sa príliš mladistvo. Je dôležité konzultovať s dermatológom alebo odborníkom na estetickú medicínu pred vykonaním mezobotoxu, aby sa určila vhodnosť tohto postupu pre vaše individuálne potreby a očakávania.

Prečo tento zákrok u nás?

 • profesionálne laserové centrum
 • neštátne zdravotné zariadenie
 • už 15 rokov na trhu
 • špičkové originálne prístroje
 • kvalitné certifikované materiály
 • odborný personál
 • poradenstvo
 • individuálny prístup
 • diskrétnosť
 • bezplatné parkovanie pred budovou
ESTETICKÁ MEDICÍNA

CENNÍK - BOTOX

konzultácia
30 €
jedna lokalita (nos alebo marionety)
60 €
jedna lokalita (čelo alebo oči alebo glabela alebo brada)
100 €
dve lokality (čelo alebo oči alebo glabela alebo brada)
190 €
tri lokality (čelo alebo oči alebo glabela alebo brada)
280 €
mesobotox – Nefertiti lift (oblasť krku)
250 €