Ošetrenie

Resurfacing

Laserový resurfacing je estetický postup, ktorý sa používa na zlepšenie vzhľadu pleti tváre, krku alebo iných oblastí tela. Tento postup využíva laserové svetlo na odstránenie vrások, jaziev, pigmentácie a iných kožných nedokonalostí. Laserový resurfacing môže byť účinný pri omladení a obnovení pokožky.

Princíp laserového resurfacingu zahrňuje nasledujúce kroky:

 1. Konzultácia: Pred začatím postupu sa vykoná konzultácia s odborníkom na estetickú medicínu. Počas konzultácie budete diskutovať o svojich cieľoch, očakávaniach a oblastiach pleti, ktoré chcete ošetriť.
 2. Príprava pleti: Pred samotným postupom sa koža očistí a prípadne použijú lokálne anestetiká alebo chladenie na minimalizovanie bolesti a nepohodlia.
 3. Laserový zásah: Lekár použije laser na odstránenie vrások, jaziev alebo iných kožných problémov. Existujú rôzne typy laserov, ktoré sa môžu použiť, vrátane ablatívnych laserov, ktoré odstránia vrchnú vrstvu pokožky, alebo neablatívnych laserov, ktoré pracujú na hlbších vrstvách pokožky bez odstránenia jej vrchného povrchu.
 4. Rekonvalescencia: Po laserovom resurfacingu môže byť koža opuchnutá, červená a citlivá. Rekonvalescencia môže trvať niekoľko dní až týždňov, v závislosti od hĺbky a intenzity zásahu. Je dôležité dodržiavať pokyny lekára o starostlivosti o pokožku po zákroku.
 5. Kontroly a dodatočné ošetrenia: Môže byť potrebné viacero ošetrení, aby sa dosiahol optimálny výsledok. Opakované návštevy môžu byť odporúčané po určitom čase.

Laserový resurfacing môže byť vhodný pre tých, ktorí majú vrásky, jazvy, pigmentáciu alebo iné nedokonalosti na pleti, ktoré chcú odstrániť alebo zlepšiť. Je dôležité vyhľadať odborníka s primeranými skúsenosťami, ktorý má k dispozícii kvalitné laserové zariadenia pre dosiahnutie optimálnych výsledkov.

Laserový resurfacing je ošetrenie tváre, ktoré robíme pomocou frakčného ablačného CO2 laseru alebo erbiovým laserom. Toto ošetrenie sa odporúča všetkým, ktorých trápia výrazné nedokonalosti pleti ako napríklad zjazvenie tváre, pigmentové fľaky (chloasma), výrazné vrásky a zvädnutá pleť. Laserový resurfacing má silný antiage efekt, naštartuje znovu tvorbu vlastného kolagénu, čo spôsobí, že pleť je po zákroku opäť napnutá a výrazne sa zlepší aj jej textúra. Ide o prevratnú novinku rýchleho a efektívneho omladenia bez použitia skalpelu. Počas jedného ošetrenia dochádza k eliminovaniu jaziev, pigmentácií, hlbokých vrások, rozšírených pórov a celkovému navráteniu elasticity pokožky.

Priebeh ošetrenia:

Pri zákroku dochádza k odparovaniu vrchnej vrstvy pokožky cca do hĺbky 2-3 mm avšak na rozdiel od starších prístrojov ostávajú medzi ultratenkými lúčmi lasera nepoškodené ostrovčeky kože, čo urýchľuje samotné hojenie pokožky. Po ošetrení frakčným laserom pokožka stmavne, vytvorí sa hnedá šupinka, ktorá popraská a olúpe sa. Pri zákroku sa odparia spolu s vrchnou vrstvou pokožky aj jazvy a pigmentové fľaky.

Dôležité:

Na absolvovanie resurfacingu je najvhodnejšie zimné obdobie. Po ošetrení sa odporúča 5-7 dní domáce ošetrenie. Po resurfacingu je pleť opäť napnutá, bez povrchových vrások, zbavená hnedých pigmentácii a nerovnosti celkovo vyzerá mladšie.

Prečo tento zákrok u nás?

 • profesionálne laserové centrum
 • neštátne zdravotné zariadenie
 • už 15 rokov na trhu
 • špičkové originálne prístroje
 • kvalitné certifikované materiály
 • odborný personál
 • poradenstvo
 • individuálny prístup
 • diskrétnosť
 • bezplatné parkovanie pred budovou
ESTETICKÁ MEDICÍNA

CENNÍK - RESURFACING

konzultácia
30 €
tvár
399 €
krk
150 €
dekolt
199 €
tvár + krk
495 €
tvár + dekolt
570 €
tvár + krk + dekolt
889 €
líca / čelo / brada / okolie úst
199 €
2 lokality (líca / čelo / brada / okolie úst)
250 €